אודות

קצת היסטוריה - או - איך הגעתי מעבודה סוציאלית לטיפול באמנות?

אחרי מספר שנות עבודה כעובד סוציאלי והחלטתי לעשות הסבה מקצועית. לא היה לי כיוון ברור ופניתי למכון הדסה שעוסק בייעוץ קריירה. לא סיפרתי מהו תחום עיסוקי, כדי למנוע הטייה.

אמרו לי שאני מאד יצירתי והיועצת ביקשה לדעת במה אני עוסק, כדי לראות אם יש שילוב אפשרי. ההמלצה היתה טיפול באמנות.
ממרחק השנים, אני מודה מעומק לבי ליועצת הזו.
פניתי ללימודי תואר שני בטיפול באמנות והתבקשתי להגיש תיק עבודות תוך חודש.
פרק זמן בלתי אפשרי ליצירת תיק עבודות, שיתפתי את אשתי בדרישה המלחיצה והיא אמרה לי – "ומה עם כל מה שכבר יצרת? יש עשרות עבודות שלך בבית!…"
הופתעתי מעצמי, איך לא הבנתי שיש לי תיק עבודות מוכן? מעולם לא התייחסתי למה שאני עושה כאל אמנות, העבודות הללו נולדו מצורך. איכשהו בין הבית, הילדים והעבודה תמיד מצאתי זמן לצילום, לציור ולכדרות. פתאום הבנתי את התפקיד של האמנות בחיי ואת מה שהיא מעניקה לי ויכולה לתת גם לאחרים. זה נתן עוד חיזוק לזה שהבחירה שלי נכונה. מוזמנים להציץ בגלריה שלי

במי אני מטפל?

העבודה שלי כיום מתחלקת בין הקליניקה לבין מטופלים שופנים אלי ממשרד הביטחון. המומחיות שלי היא טיפול בהתמכרויות ובמצבי טראומה, ובשנים האחרונות אני מטפל גם באנשים שמתקרבים לגיל הפנסיה (אולי בגלל שאני עצמי צועד לשם…) ומתמודדים עם השינויים שהזקנה מביאה עמה.
אני מטפל בהתמכרויות שונות (בעבר ניהלתי את עמותת "קרן הדרך" לטיפול בנפגעי סמים ואת מרכז הגמילה מסמים בשכונת התקווה בתל אביב).  

 

אני מטפל בנפגעי תקיפה מינית ובאנשים שעברו אובדן ושכול ובנפגעי טראומה. רובם מגיעים אלי דרך משרד הביטחון. טיפלתי בהורים ובאחים שכולים וכיום אני מנחה קבוצה של יתומי חללי צה"ל בוגרים.
הטיפול יכול להיות פרטני או קבוצתי. 

איך אני מטפל?

עוד לפני המפגש הראשון, נשוחח בינינו בטלפון. זו שיחת גישוש הדדית, בה נכיר זה את זה ונבדוק אם ואיך אני יכול לעזור לך.

הטיפול עצמו מתקיים בקליניקה שלי או בביתך, אם יש לך מגבלה כלשהי. הטיפול עצמו גמיש מאד, במהלך השנים התמקצעתי במספר שיטות טיפול ואני משלב ביניהן לפי הרצון והצורך. הבסיס הוא שילוב בין שיחות לבין עבודת יצירה בחומרים שונים. העבודה

היצירתית פותחת ערוץ תקשורת נוסף בינינו – ערוץ "עוקף מוח". הערוץ הזה נותן לנו הזדמנות לגעת ברגשות ובתחושות שלך שלא היינו מגיעים אליהם בשיחה בלבד.

הבחירה היא שלך.

אפשר רק לדבר, היצירה היא כלי מסייע בטיפול באנשים שאינם "דברנים", או באנשים שחוששים או מתקשים בביטוי מילולי. המינונים משתנים בין אדם לאדם ובין מפגש למפגש.

האני מאמין שלי:

הגענו לעולם לזמן קצוב (וקצר) ואני מאמין שכל יום שבו אנחנו לא שמחים הוא יום קשה ומבוזבז. לכן אם אתם מרגישים שאיבדתם את שמחת החיים, את העניין בהם, את הרצון לקום בבוקר – טפלו בזה. 

פשוט דברו איתי – אני מבטיח לכל אדם שפונה אלי שיחת היכרות והכוונה ראשונית טלפונית חינם. בשיחה נחשוב יחד ונחליט אם יש מקום לטיפול, אצלי או אצל מטפל אחר. מבחינתי זו המחויבות החברתית האנושית שלי כמטפל.

השכלה אקדמית:

תואר שני בפסיכותרפיה ביצירה (טיפול באמנות)  – אוניברסיטת לסלי (השלוחה בישראל)

תואר ראשון בעבודה סוציאלית – אוניברסיטת בן גוריון.

קורסים והשתלמויות:

קורס בטיפול לפי שיטת  EMDR – שלבים 1+2 לקראת הסמכה

קורס גישור כולל קורס פרקטיקום בגישור.

קורס טיפול ב P.T.S.D. בשיטת SE FR CBT בהנחיית פרופ' מולי להד.

קורס לטיפול בנפגעי תקיפה מינית במסגרת בריאות הנפש בצפת (מוכר על ידי רשויות הרווחה).

קורס טיפול בנפגעי סמים בבית הספר המרכזי של העובדים הסוציאליים בת"א.