התמכרויות

האני מאמין שלי כמטפל הוא שבכל אדם מצוי הכח לשפר את חייו, תפקידי כמטפל הוא לזהות את הכוחות האלו, להביא אותם למודעות של המטופל עצמו ולתת לו כלים למימושם.

האדם אינו רע מנעוריו, צרכים, סביבה ובחירות שגויות הוליכו אותו במסלול מסוים ואני רואה במשבר בו הוא נמצא הזדמנות ללמידה ולשינוי.

אני לא מכיר אדם ש"שאיפת חייו" היתה להיות מכור. נהפוך הוא, לרוב המכור ממש סובל מהתמכרותו אולם זו הדרך בה הוא מתמודד עם מהלך החיים, ולעתים זו דרך ההתמודדות היחידה שהוא מכיר.

פעמים רבות אני מזהה שמשפחתו של המכור משתפת פעולה עם המכור. זה נעשה כמובן לא במודע ומתוך רצון טוב לעזור, רצון שלא מלווה בידע מה נכון כרגע למכור עצמו.

שינוי דרך חיים הוא באמת קשה, מי שניסה לעשות דיאטה יודע זאת היטב… ליווי מקצועי מעלה פי כמה וכמה את הסיכוי להצלחה.

התהליך הטיפולי מתקיים בגובה העיניים ובשקיפות מלאה, מתוך אמונה עמוקה שלי ביכולת של המטופל להשיג שינוי משמעותי ומחייב. המענה הטיפולי שלי מותאם אישית למטופל, למשפחה שלו ולסביבת חייו.

בנוסף לטיפול האישי, אני בונה תוכנית למשפחה כולה ומנחה אותה איזה שינוי מבני היא צריכה לעשות בהתנהלותה סביב ההתמכרות.
לרוב מכורים אינם מעוניינים בקבלת טיפול, מי שפונה אלי הוא בן משפחה, אני מסייע גם בשלב ראשוני זה ועוזר למכור בהגברת המוטיבציה לקבלת עזרה לגמילה.

אני מטפל באנשים שהתמכרו לסמים, להימורים, לאלכוהול, למין ואפילו לאינטרנט או לאכילה. בטיפול אני משלב מספר טכניקות לפי המצבו של המטופל.  הטיפול כולל שיחה, יצירה, היעזרות בטכניקת EMDR ובעת הצורך גם טיפול תרופתי שניתן על ידי פסיכיאטרים עמם אני משתף פעולה.

שיתוף:

סוגי הטיפול

שיקום האסיר

אני מסופק אם יש אסיר אחד מבין האסירים הפליליים היושבים בבתי הסוהר שהגיע לשם מרצון. מעבר לכך שאף אחד מאיתנו לא היה רוצה להיות סגור

פוסט טראומה PTSD

כשאדם חווה אירוע טראומטי המערכת הנפשית מוצפת בגירויים שאותם היא אינה יכולה להכיל ולעבד, הם נשארים במערכת בצורתם הגולמית ומידי פעם שבים ועולים למרכז התודעה

אבל, שכול ואובדן

התמודדות עם מוות של אדם קרוב ואהוב היא אחת ההתמודדויות הקשות ביותר שהחיים מזמנים לנו. כל אדם מגיב אחרת לשכול ועוצמות התגובה גם הן משתנות.

הגיל השלישי

תקופת הפנסיה מביאה איתה שינויים רבים, אבל שינויים הם לא דבר חדש בשביל בני אדם מבוגרים, שחוו הרבה שינויים קטנים וגדולים במהלך החיים. אז מה

מהבלוג

התמודדות רגשית עם שגרת הקורונה

אנחנו נמצאים כבר יותר משמונה חודשים בתוך "סיר הלחץ" של תקופת הקורונה.  רבים מאיתנו חווים לחץ נפשי, וחלקנו חווים אותו במידה כזו בפעם הראשונה בחיינו! 

קורונה והזקנים הצעירים

הקורונה והזקנים החדשים

נראה לי שכבר ברור שאנחנו בעיצומה של תקופה היסטורית, שנת 2020 תיזכר כשנה שבה וירוס הקורונה טלטל את חייהם של מיליארדי אנשים ברחבי העולם. נדמה

EMDR שיטה לטיפול בנפגעי טראומה

את השיטה הכנסתי לקליניקה בשנה האחרונה ככלי טיפולי טיפולי נוסף. יתרונה הוא בכך שהיא יכולה להשיג תוצאות גם אצל מטופלים שקשה להם יותר להיפתח ולדבר.

צרו איתי קשר